Konsultacje online

Konsultacja online przeznaczona jest dla osób, które nie mają możliwości spotkać się z psychologiem w gabinecie. W trakcie pierwszego spotkania online psycholog zorientuje się w Twojej sytuacji, zada pytania dotyczące Twoich trudności, celów i powodu zgłoszenia. Wspólnie z psychologiem ustalicie, czy potrzebna jest Ci dalsza terapia i jeśli tak- w jakiej formie.

Konsultacja psychologiczna to rozmowa z psychologiem, czyli specjalistą w dziedzinie ludzkich zachowań, przeżyć, relacji i strategii samoregulacji. Cel konsultacji zależy od potrzeb klienta. Może to być pojedyncze spotkanie lub seria spotkań ze specjalistą na określony, ważny dla klienta temat. Odnosi się do efektywności pełnienia codziennych ról i tego, jak dana osoba poradziła sobie w kontekście swoich zadań, stresu, jakości wsparcia itp. Pozwala na skupienie się na hipotezach dotyczących tego, w czym tkwi istota problemu, jak ów problem powstał i jakie czynniki obecne w życiu osoby sprzyjają jego kontynuacji.

Rozwój internetu pozwolił nam ludziom skorzystać z wielu dobrodziejstw nowoczesnej komunikacji przez Internet, niosący znaczące korzyści w wymianie informacji. Również poradnictwo psychologiczne w Internecie staje się coraz powszechniejszą normą, szczególnie, wtedy gdy nie mamy czasu, aby umówić się do psychologa lub z innych osobistych względów, które to uniemożliwiają. Psycholog online to zaleta tego, że sesję psychologiczną online możesz odbyć bezpośrednio w swoim domu lub w każdy innym dogodnym miejscu dla ciebie, potrzebujesz jedynie komputer i stabilne połączenie internetowe.

Jeśli nie jesteś pewien, czy psychoterapia online będzie odpowiednia dla Ciebie, odbycie jednorazowej konsultacji online może być dobrym sposobem na wypróbowanie takiej formy wsparcia – psycholog odpowie na Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i pomoże w stwierdzeniu, czy taka forma terapii będzie w Twoim przypadku możliwa i skuteczna.

By móc wziąć udział w konsultacji online potrzebny będzie Ci komputer połączony z internetem, wyposażony w kamerkę, głośniki oraz mikrofon (lub podłączone do niego słuchawki z mikrofonem). By konsultacja mogła się odbyć niezbędne jest zapewnienie sobie prywatności – upewnij się, że w trakcie 50 minut spotkania będziesz sam/sama w pomieszczeniu i nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Wyłącz na ten czas telewizor, radio oraz telefon, a w pobliżu umieść chusteczki higieniczne.

Konsultacja online z psychologiem może być pomocna m.in. gdy:
  • przebywasz za granicą i potrzebujesz wsparcia psychologicznego po polsku
  • potrzebujesz wsparcia psychologicznego, gdy nie możesz wychodzić z domu (izolacja, kwarantanna)
  • chcesz pracować z kompetentnym psychologiem, a mieszkasz w innym mieście
  • masz obiekcję, co do bezpośredniego przybycia do gabinetu terapeutycznego.
Facebook
Instagram